Spalio 20 d. – Kvepalų diena „Paskui nosį“

Ar esate pastebėję, kad kvepalai gali aukštyn kojom apversti jūsų nuotaiką ir dieną? Į gera, arba į bloga – priklauso nuo to, kokį kvapą pasirinksite. O pasirinkti kartais būna sudėtinga. Ypač, jeigu kažkada mylėti ir išsiilgti kvepalai seniai nebegaminami ir jokiose parduotuvėse neberandami. Pamėginti laimę ir rasti „tą“ kvapą iš praeities, spalio 20 d. „Centro pasaže“ Vilniuje, jau ketvirtą kartą kvies Kvepalų diena „Paskui nosį“.

Tiesa, šalia jau primirštų aromatų čia bus galima įsigyti ir kitų įdomių dalykų: kolekcinių retų egzempliorių, sunkiai randamų meninės parfumerijos pavyzdžių ar net absoliučiai kraštutinio šiuolaikinio avangardo, kuris skirtas tiems, kam klasikinė parfumerija kelia nykų žiovulį.


Pasak unikalaus renginio sumanytojos ir organizatorės Eglės Bertašienės, šį kartą Kvepalų diena lankytojus pasitiks gerokai ūgtelėjusi, atsinaujinusi, persikrausčiusi į centrinę Vilniaus dalį ir – svarbiausia – išplėtusi prekybinio žanro ribas iki naujo ir mūsų šalyje neįprasto kultūrinio reiškinio. „Nors Lietuvoje turime vieną gausiausių ir aktyviausių parfumerijos mylėtojų bendruomenių Europoje, vis dar įprasta manyti, jog kvepalai tėra banali grožio prekė. Tačiau užtektų žengti žingsnį į įspūdingą, kelis tūkstantmečius siekiančią parfumerijos istoriją, ir atsivertų sunkiai aprėpiamos, dar neatrastos egzotiškos teritorijos. Man labai norisi sukurti judėjimą, kuris tiesiog natūraliai kyla iš pačios parfumerijos, praturtina jos pačios pavidalus naujomis formomis bei įkvepiančiu turiniu. Ir ne tik sukurti, bet ir sudominti tuo paprastus kvepalų vartotojus“, – pasakojo į parfumeriją ir jos istoriją jau daugiau nei dešimtmetį besigilinanti moteris.

Tad neatsitiktinai šio sezono Kvepalų diena atveria ir diskusijų klubą, kuriame dalyvaus tiek parfumerijos žinovai, tiek patys jos kūrėjai. Ypatingas dėmesys bus skiriamas šiuolaikinei lietuvių parfumerijai, kurioje, kaip įsitikinsite patys, yra visko ir ta įvairovė net pribloškianti: nuo botanikos iki sintetikos, nuo tradicijos iki moderno, nuo visiškai originalių idėjų iki pasaulinių tendencijų sekimo. Savo kuriamus ir gaminamus kvepalus iš Londono į Vilnių atsiveš „Exaltatum“ siela Eglija Vaitkevičė; iš Ciūricho, kartu su seno parfumerijos industrijos vilko ir užkietėjusio kvepalų „panko“ Andreaso Wilhelmo „Perfume.Sucks“ buteliukais atvyks parfumerijos žinovas Darius Krasauskas, pažįstantis turbūt visus žymesnius Europos kvapomanus, o ir pačias „nosis“; ir, be jokios abejonės, lietuvių parfumerijos vaizdas nebūtų pilnas be mums jau gerai pažįstamų Aisčio Mickevičiaus bei kvapų kultūros Lietuvoje pradininkės Laimės Kiškūnės dalyvavimo. Pastarosios kūrėjos studijoje, įsikūrusioje „Centro pasaže“, vyks ir pirmą kartą Lietuvoje organizuoto botaninės parfumerijos kurso ir jo absolventų pristatymas. Tiesiai iš pirmų lūpų galėsite išgirsti įspūdžius, patyrimus, pasidomėti užkulisinėmis parfumerių „virtuvės“ detalėmis, o taip pat patyrinėti galutinį Laimės Kiškūnės vestų studijų rezultatą – jaunųjų „nosių“ kvepalus.

Kvepalų diena „Paskui nosį“ atvira visiems, spalio 20 d., nuo 11 iki 16 val., „Centro pasaže“ (Jogailos g. 4, Vilnius).


PROGRAMA

12.00  13.30 val. 
Laimės Kiškūnės studijoje vyks pirmą kartą Lietuvoje organizuoto botaninės parfumerijos kurso ir jo absolventų pristatymas. Klausysimės jų įspūdžių, patyrimų, galėsime pasidomėti ir sužinoti užkulisinių detalių iš parfumerių „virtuvės“, o taip pat uostysime galutinį Laimės vestų studijų rezultatą - jaunųjų „nosių“ kvepalus.

14.00  15.30 val.
Antroji diskusija – „Lietuviškos parfumerijos drama: būti ar nebūti?“ – skirta lietuvių parfumerijai ir jos kūrėjams. Aiškinsimės, kokioje ji stadijoje, kokios jos tendencijos ir judėjimo kryptys, kokios problemos ir pasiekimai. Dalyvauti bei pasidalinti savo įžvalgomis specialiai į renginį atvyksta parfumerijos žinovas Darius Krasauskas (Šveicarija), „Exaltatum parfum“ siela Eglija Vaitkevičė (UK) ir mums jau gerai pažįstami Laimė Kiškūnė bei Aistis Mickevičius. 

Susitikime!

Comments

Popular Posts