Operos ir baleto teatre - kvapų paroda

Kuo kvepia scena, orkestro ložė, butaforijos kambarys, baleto salė, kostiumų drabužinė, pagaliau, teatro garažas? Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras Europos operos dienų proga kviečia įkvėpti teatro aromato ne perkeltine, bet tiesiogine prasme.

Gegužės 9 d. 13 val. LNOBT Raudonojoje fojė vyks unikalios teatro kvapų parodos atidarymas. Ši paroda – tai savotiška ekskursija po teatrą kvapų pagalba.

„Kvapų namų“ laboratorijoje šiomis dienomis atkuriami – komponuojami – įvairių Operos ir baleto teatro erdvių kvapai. Iki tol „Kvapų namų“ specialistės drauge su keletu operos mėgėjų, atrinktų LNOBT „Facebook“ paskyros žaidimo metu, bei operos solistėmis Regina Šilinskaite ir Sigute Stonyte vaikščiojo po teatro užkulisius, ėjo į teatro garažą, butaforijos ir grimo kambarius, moterų ir vyrų drabužines, baleto sales, orkestro ložę bei, žinoma, į sceną, ir rinko kvapus.

Foto: Martyno Aleksos
Šios neįprastos ekskursijos dalyvės analizavo, kokie komponentai sudaro vienos ar kitos erdvės būdingą dvelksmą, kurio neįgudusi nosis galbūt net nesuvokia kaip atskiro specifinio aromato. Tuos komponentus užsirašė. Pavyzdžiui, scenoje eksperimento dalyvės užuodė sausą kvapą su medžio, geležies, dulkių, vaško, tabako bei ambros natomis. 

Foto: Martyno Aleksos
Suregistravus kvapus kitas etapas – „Kvapų namų“ laboratorijoje. Čia iš kvapų ekstraktų komponuojami, stilizuojami konkrečių teatro erdvių kvapai: pavyzdžiui – sauso medžio dvelksmą scenoje gerai perteikia virgininio kadagio eterinis aliejus, o jį sumaišius su ambros kvapu (Peru balzamu) ir dar keletu elementų gaunamas kvapų akordas, artimas eksperimento dalyvių užuostam scenos kvapui. Tik šįkart jis suestetintas ir sustiprintas, išryškinantis pačią konkrečios erdvės kvapo esmę. 

Foto: Martyno Aleksos
Iki gegužės 9-osios visi kvapai bus išbaigti, o parodos atidarymas LNOBT prilygs sukurtų kvapų premjerai. Anot „Kvapų namų“ įkūrėjos Laimės Kiškūnės, šiuos naujus kvapų akordus galima bus ne tik uosti – taip leidžiantis į savotišką ekskursiją po teatrą, bet keletu iš jų bus siūloma net pasikvėpinti. 

Europos operos dienų proga LNOBT gegužės 9 d. taip pat kviečia „Kavos su Kipru“. 11 val. pievelėje prie Kipro Petrausko paminklo teatro prieigose vyks jau tradiciniu tapęs susitikimas su solistais ir teatro menininkais.
Po parodos atidarymo, 14 val., Kamerinėje salėje rengiamas šventinis koncertas. Dalyvaus LNOBT operos stažuotojų programos diplomantai – solistai Karolina Glinskaitė, Aistė Miknytė, Šarūnas Šapalas ir Rokas Šveisteris, šokio kolektyvas „Polėkis“ bei LNOBT Vaikų operos studija.

Gegužės 10 d., sekmadienį, 13 ir 15 val. rengiamos ekskursijos po teatro užkulisius (būtina išankstinė registracija).

LNOBT inf.

Comments

Popular Posts